REKLAMA

Wyróżniono i nagrodzono 26 wolontariuszy z Grudziądz (foto)

19:52, 04.12.2017 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Pasja, zaangażowanie i bezinteresowność – tymi cechami najczęściej opisujemy wolontariuszy z Grudziądza. Po całorocznej pracy na rzecz innych przyszedł czas na wyróżnienia. W tym roku do konkursu na wolontariusza roku przystąpiło 26 osób – 20 wskazały placówki edukacyjne, natomiast 6 organizacje pozarządowe oraz Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego.

5 grudnia w kalendarzu przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który ustanowiony został w 1985 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. W Grudziądzu najaktywniejsze osoby docenione zostały po raz szósty.

Ta gala to przede wszystkim zauważenie ich miejscami ciężkiej pracy na rzecz drugiego człowieka, czy instytucji – mówi Hanna Szymańska, przewodnicząca Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

W tym roku przeważającą grupą wśród zgłoszonych kandydatów była młodzież ze szkół podstawowych i średnich.

W Grudziądzu nie musimy zachęcać młodych ludzi do działania i zaangażowania w życie szkoły, czy różnego rodzaju stowarzyszeń. Ich przykład często przenosi się na kolegów i koleżanki z klas, czy grup – dodaje prezydent naszego miasta, Robert Malinowski.

Formy wolontariatu w Grudziądzu przejawiają się pod różną postacią. Jedni chętnie angażują się w zbiórki żywności, który raz na jakiś czas mają miejsce w marketach. Jeszcze inni poświęcają swój wolny czas na zajmowanie się chorymi dziećmi lub starszymi osobami, którym nie raz brakuje towarzystwa. Bez względu na rodzaj i formę pomocy – w każdym przypadku mowa jest o ogromnej satysfakcji i możliwości rozwoju.

Wolontariat daje mi okazję do stawania się lepszym człowiekiem – opowiada Kacper Bolewski, który na co dzień pełni funkcję przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta oraz czynnie angażuje się w życie swojej szkoły, czyli IV Liceum Ogólnokształcącego.

Z grona wszystkich zgłoszonych kandydatur kapituła konkursowa musiała dokonać niezwykle trudnego wyboru. Spośród 26 osób trzeba było wybrać jedną, która dzięki swojej bezinteresownej działalności zasłużyła na tytuł „Wolontariusza Roku”. Tym razem ta nagroda powędrowała do Julii Kaszuby ze Szkoły Podstawowej nr 18.

To dla ogromne wyróżnienie. Bardzo miło jest, gdy ktoś docenia to, co robimy na rzecz innych. Ten tytuł da mi z pewnością motywację do dalszego działania – twierdzi Julia.


Ponadto kapituła przyznała jeszcze jedną nagrodę specjalną. Otrzymał ją Józef Kowalski, wieloletni działacz, a obecnie członek Komisji Rewizyjnej Grudziądzkiego Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Przypomnijmy, po raz pierwszy tytuł Wolontariusza Roku przyznano naszym mieście w 2014 r. Tytuł otrzymała wówczas Weronika Bartoszewska, w 2015 r. - Paulina Szymańska, a w 2016 r. - Joanna Magdzińska. Od 2011 r. wyróżniono łącznie 169 grudziądzkich wolontariuszy.
 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

adamoadamo

0 0

Dobrze, że chociaż młodym się chcę... 23:49, 04.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018