REKLAMA

Bezpłatne badania w kierunku HIV w Grudziądzu

18:17, 05.12.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Test na obecność wirusa HIV będzie można wykonać bezpłatnie 12 grudnia w godz. 14.00-19.00 w budynku „dawnego” Szpitala przy ul. Szpitalnej 6/8 gabinet nr 13.

Przypomnijmy, HIV jest ludzkim wirusem upośledzenia odporności, który przenosi się poprzez krew i kontakty seksualne, a także z matki na dziecko podczas ciąży, porodu lub karmienia piersią. Wbrew obiegowej opinii na ryzyko zakażenia HIV narażeni mogą być wszyscy - bez względu na wiek, płeć, orientację seksualną, religię i rasę.

W tym roku po raz piąty pracownicy punktu konsultacyjno-diagnostycznego w Toruniu przyjadą do Grudziądza. Porady i badania na HIV będą wykonywane bez skierowania, bezpłatnie i anonimowo. Badanie poprzedzi rozmowa z certyfikowanym doradcą HIV/AIDS o rzeczywistym ryzyku zakażenia, sposobach uniknięcia zakażenia, o tym, czym tak naprawdę jest HIV i AIDS.  Doradca może podjąć decyzję o braku wskazań do wykonania badania. Wynik będzie można odebrać wyłącznie osobiście, 14 grudnia w godz. 15.00-17.00.

Organizatorami badań jest Urząd Miejski w Grudziądzu oraz Stowarzyszenie Wolontariuszy „Razem” prowadzące Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne w Toruniu i Bydgoszczy. Biuro Prezydenta

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018