Tysiące listów z prośbą o pomoc napisali uczniowie z grudziądzkich szkół

20:28, 10.12.2017 | �.P
REKLAMA
Skomentuj

Słowa mają potężną moc. Doskonale wiedzą o tym uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich. Z tej okazji już po raz kolejny na auli wspomnianej placówki zorganizowany został maraton pisania listów Amnesty International.

Do akcji tradycyjnie przyłączyli się również uczniowie i nauczyciele z innych szkół średnich z naszego miasta. Uczestnicy tegorocznego maratonu domagali się w swoich listach uwolnienia więźniów politycznych, zapewnienia swobód obywatelskich czy przestrzegania praw człowieka.

- Dzięki tym listom wiem, że mogę komuś pomóc. To bardzo ważne w naszym życiu – mówi Wiktoria Fabińska, uczennica grudziądzkiego „gastronomika”.

Pisanie listów przynosi rezultaty każdego roku. Przed oficjalnym rozpoczęciem maratonu zgromadzeni na auli uczniowie najpierw oglądają prezentację, w której przedstawione zostają uwolnione dzięki całej akcji osoby.

- Ta akcja uczy nie tylko pomagania, ale również i obywatelskości. To niezwykle ważne cechy w dzisiejszych czasach – opowiada Rafał Szweda, dyrektor uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich.

To, w jaki sposób pisane były listy w całości zależało od uczniów, którzy postanowili się przyłączyć do maratonu.

- Przygotowaliśmy jedynie opisy sprawy i dane do wysyłki – dodaje szef „gastronomika”.

Listy w każdym roku liczone są w tysiącach. Tym razem – tylko z naszego miasta- do najważniejszych głów świata powędrowało 2752 próśb o uwolnienie niesłusznie skazanych osób.

Powtórka akcji już za rok.

 

(�.P)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018