Kolejny finał Szlachetnej Paczki w Grudziądzu przeszedł do historii

20:43, 10.12.2017 | �.P
REKLAMA
Skomentuj

9 i 10 grudnia na terenie całego kraju odbywał się finał charytatywnej akcji „Szlachetna Paczka”. Do inicjatywy Stowarzyszenia „Wiosna” po raz kolejny przyłączył się również Grudziądz. W tym roku obdarowanych zostało 46 rodzin z naszego miasta i najbliższych okolic.

Po wstępnych szkoleniach, odwiedzinach u rodzin, weryfikacji, wprowadzeniu dokumentacji do bazy rodzin i późniejszym wyszukaniu darczyńców przyszedł czas na uroczysty finał akcji. Magazyn „Szlachetnej Paczki” podobnie jak w zeszłym roku zlokalizowany został na grudziądzkiej „Marinie”.

- Nie było żadnych problemów z dowozem paczek do wytypowanych rodzin. Większość darczyńców zgłosiła się do nas w sobotę. W niedzielę mieliśmy już tylko kilka kursów – mówi Piotr Rohde, lider „Szlachetnej Paczki” w Grudziądzu.

Przez dwa dni w porcie trwało niezwykle pozytywne zamieszanie. Darczyńcy do magazynu docierali praktycznie co kilka chwil. Rodziny, które otrzymały paczkę zazwyczaj reagowały tak samo – łzami wzruszenia i szczęściem, które być może okaże się drogowskazem do lepszego jutra.

- Spotkania z rodzinami zawsze były niezwykle emocjonujące i bardzo wzruszające. To wspaniałe móc dać komuś prezent, który może odmienić ich życie – dodaje Natalia Kulczyk, wolontariusza, która do akcji w tym roku przyłączyła się po raz pierwszy.

Przypomnijmy, że tym razem grudziądzki sztab liczył 26 wolontariuszy. Do wstępnej fazy projektu zgłoszono 83 rodziny. Po odwiedzinach i późniejszej weryfikacji do akcji włączono ostatecznie 46 gospodarstw. 

(�.P)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018