Dworzec w Grudziądzu poczeka na remont?

17:32, 16.01.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Dworzec Główny w Grudziądzu na modernizację czeka od niepamiętnych czasów. Głos w sprawie remontu zabrali właśnie przedstawiciele lokalnych struktur Nowoczesnej. Przygotowali oni specjalną petycję do ministerstwa. Podpisać się pod nią może każdy, ponieważ dostępna jest w internecie. 

Działacze uruchomili witrynę "nowydworzec.pl". Można na niej przeczytać treść petycji skierowanej do władz. 

- Przedstawimy ją później w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Być może ktoś u góry zainteresuje się naszą sprawą - twierdzi Michał Dzięcielewski, przewodniczący grudziądzkiego koła Nowoczesnej. 

Dodatkowo członkowie ugrupowania przygotowali również specjalne pocztówki z wizerunkiem budynku dworca. 

- Za ich pomocą będziemy chcieli pokazać wszystkim ważnym osobom z kraju i regionu jak wygląda obecnie nasz dworzec - dodaje Kamil Heyka, przedstawiciel tej samej formacji politycznej. 

Działacze Nowoczesnej na zorganizowanym w głównym gmachu dworca spotkaniu z mediami wymienili również najważniejsze bolączki obecnego stanu budynku. 

- PKP już od dawna nie ogrzewa dworca. Jest tutaj bardzo pusto, nie ma życia. Mamy jedynie trzy sklepy i to wszystko - wylicza Heyka. 

Problemem jest również toaleta. Dostęp do tej wewnątrz budynku zablokowany jest przez zamkniętą bramę z kraty. 

- Jedyną możliwością są toalety przenośne - pokazuje przedstawiciel Nowoczesnej. 

Te ustawione są na zewnątrz. Tuż obok postoju dla taksówkarzy. 

Interwencja poselska 

Pod koniec października ubiegłego roku - Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Nowoczesnej wystowała do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa interpelację. 

- Proszę Pana Ministra o podjęcie działań, bardzo oczekiwanych przez mieszkańców, które spowodują, że dworzec oraz stacja przestaną być powodem do wstydu, a staną się miejscem przyjaznym, estetycznym, którym każdy mieszkaniec będzie mógł się pochwalić - czytamy w treści dokumentu. 

Podczas dzisiejszego spotkania z mediami, lokalni członkowie wspomnianego ugrupowania zaprezentowali najważniejsze stwierdzenie nadesłanej z ministerstwa odpowiedzi. 

- Do 2023 roku w tej kwestii nic się nie zmieni, ponieważ grudziądzki dworzec nie jest przewidziany do remontu - informuje Michał Dzięcielewski. 

W tej kwestii pojawia się więc kolejne pytanie. W jakim stanie budynek dworca będzie za pięć lat? 

- Apelujemy do lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Pojedźcie do Warszawy i zainteresujcie tym tematem swoich rządzących - kończy przewodniczący grudziądzkiego koła Nowoczesnej. 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

ja ja

0 0

z tymi menelami na dworcu warto porządek zrobić aż strach tam wchodzić 22:50, 17.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018