Asfalt zamiast kostki brukowej na ulicy Sienkiewicza

22:06, 17.01.2018 | J.R.
REKLAMA
Skomentuj

W ramach realizowanych inwestycji w zakresie remontu i przebudowy dróg w projekcie na rok 2018 znalazła się m.in. ulica Sienkiewicza, na której decyzją władz miasta w bieżącym roku kostka brukowa zostanie zastąpiona nawierzchnią asfaltową.

Kostka pozyskana z rozbiórki ul. Sienkiewicza zostanie zagospodarowana do przebudowy Al. Królowej Jadwigi. Pomysł ponownego wykorzystania  bruku popierają przedstawiciele Obywatelskiego Grudziądza, którzy sugerowali jej wykorzystanie w okolic Błoń Nadwiślańskich:

Zależy nam również na tym, aby w przypadku zmiany nawierzchni bruk pozyskany podczas przebudowy ulicy Sienkiewicza, został optymalnie wykorzystany np. do utwardzenia kolejnych miejsc parkingowych na błoniach lub przebudowy innych ulic w obrębie Starówki np. ul Murowej.

Maciej Glamowski  Obywatelski Grudziądz

Zdaniem radnego Macieja Glamowskiego nowa koncepcja zagospodarowania nawierzchni jednej z głównych ulic Grudziądza powinna zostać poddana ocenie opinii społecznej:

Nie przesądzamy tego, jaka nawierzchnia ulicy Sienkiewicza byłaby najlepsza. Zainicjowaliśmy w Internecie dyskusję na ten temat, ponieważ w naszym przekonaniu w takich sprawach, jak modernizacja ważnych ulic, powinny się odbywać konsultacje społeczne.

Maciej Glamowski Obywatelski Grudziądz

Jak się okazuje konsultacje w tej sprawie nie są jednak wymagane:

Takie konsultacje nie odbyły się, gdyż nie są wymagane. Prace zostaną przeprowadzone zgodnie zapisami miejscowego planu zagospodarowania terenu. Część nawierzchni ul. Sienkiewicza (od bramy więzienia do ul. Sikorskiego) pozostanie wykonana z kostki kamiennej.

Magdalena Jaworska - Nizioł Rzecznik Prasowy UM

Waszym zdaniem modernizacja ulicy Sienkiewicza jest potrzebna?

 

(J.R.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

rosros

0 0

Ciekawe jak długo będzie trwał remont, pamiętam remont starówki i likwidację wielu sklepów w centrum. do dzisiaj to widać po witrynach i informacjach do wynajęcia 10:38, 18.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018