"Ferie z Ekonomią" dla przyszłych przedsiębiorców w Gminie Grudziądz

11:37, 27.11.2017 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Grudziądz zakwalifikowała się do projektu „Ferie z Ekonomią” realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W ramach akcji przeprowadzone zostaną dodatkowe zajęcia z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. Całość skierowana jest do uczniów klas II i III gimnazjów z terenów wiejskich.

Zajęcia w ramach projektu będą realizowane w Szkole Podstawowej w Mokrem w okresie jednego tygodnia ferii zimowych (19.02 – 23.02.2018). Ich kontynuacją będzie przygotowanie pracy - projektu modelu biznesowego własnej firmy, który wykonany zostanie w okresie 2 miesięcy od zakończenia ferii. 

Celem projektu „Ferie z Ekonomią" jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza. 

Udział w projekcie pozwoli młodym osobom zdobyć dodatkową wiedzę z zakresu ekonomii. Zajęcia będą również zachętą do jej pogłębiania oraz zdobyciem pewności siebie w podejmowaniu odważnych wyborów dotyczących swojej dalszej edukacji. 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018