Grudziądz był miejscem szkolenia przyszłych bokserów

07:10, 05.12.2017 | ŁP, Start Grudziądz
REKLAMA
Skomentuj

Przez trzy dni na obiektach MKS 'Start' Grudziądz przebywali w ramach konsultacji szkoleniowej zawodniczki i zawodnicy kadr wojewódzkich z okręgów: wielkopolskiego, zachodnio-pomorskiego, śląskiego, dolnośląskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Młodzi bokserzy przez cały pobyt w Grudziądzu trenowali pod okiem odpowiednio przygotowanej i wykwalifikowanej kadry szkoleniowej: Katarzyna Czuba-Wrońska, Tomasz Dylak, Piotr Ławiński, Kamil Goiński, Mariusz Koperski, Remigiusz Gajewski, Krzysztof Górecki, Marcin Stankiewicz.- Technika i taktyka są podstawowymi elementami walki bokserskiej. Współzależność między ilością opanowanych elementów techniki i taktyką jest taka, że im bogatszym zestawem techniki będzie zawodnik dysponował, tym większe będą jego możliwości taktyczne – twierdzi wiceprezes ds. Wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego i jednocześnie jeden z konsultantów, Marcin Stankiewicz.

Treningi techniczno-taktyczne składały się z dwóch części. W pierwszej są walki sparingowe z analizą poszczególnych fragmentów, w drugiej ćwiczenia na przyborach, ze skakanką i w walce z cieniem.Biorący udział w zgrupowaniu szkoleniowcy jednym głosem podkreślali, że tego typu spotkania są niezbędne i to właśnie dzięki nim młodzi zawodnicy obierają odpowiedni kierunek w podnoszeniu swojego poziomu boksu młodzieżowego. 

(ŁP, Start Grudziądz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018