GKM Grudziądz czerwoną latarnią bonusowej klasyfikacji

08:15, 05.12.2017 | ŁP, SF
REKLAMA
Skomentuj

Zdobywanie bonusów przez żużlowców z Grudziądza to niezbyt częste widowisko. Jak dotąd "żółt-niebiescy" wygrali 3 bezpośrednie pojedynki. A stoczyli ich już 21. 

W żużlu trwa sezon ogórkowy. Niektórzy zawodnicy powolnym krokiem rozpoczynają fizyczne przygotowania do przyszłorocznych zmagań. Są i tacy, którzy dopinają właśnie ostatnie poprawki sprzętowe. Media w tym czasie prześcigają się w kolejnych zestawieniach połączonych z ciekawostkami. Interesujące statystyki pod kątem Ekstraligi i zdobywania punktów bonusowych przygotowali dziennikarze "Sportowych Faktów". Okazuje się, że w klasyfikacji ilości wygranych dwumeczów spośród obecnie jeżdżących w najlepsze lidze świata zespół - MrGarden GKM Grudziądz wygląda bardzo blado. 

Według przygotowanego zestawienia zawodnicy z naszego miasta z 21 dwumeczy wygrali zaledwie 3. Kolejne miejsca w tym zestawieniu - czyli 7 i 6 - zajmuje Włókniarz Częstochowa i Unia Tarnów - zarówno jedni, jak i drudzy zwyciężali 39 razy. 

Na 5. pozycji plasuje się wrocławska Sparta, która skutecznie w ostatnich sezonach podłącza się do walki o najwyższe cele. Drużyna z Dolnego Śląska ma na swoim koncie 46 zwyciężonych dwumeczów. 

Górną część bonusowej klasyfikacji otwiera Falubaz Zielona Góra. 7-krotny mistrz Polski wygrał jak dotąd 48 bezpośrednie pojedynki. O 2 więcej ma gorzowska Stal, plasująca się na najniższym stopniu podium w zestawieniu "Sportowych Faktów". 

Na 2 miejscu plasują się obecni Mistrzowie Polski, Unia Leszno z dorobkiem 58 zgarniętych punktów bonusowych. Zdecydowanym liderem klasyfikacji jest zespół Get Well Toruń, który w zakończonych rozgrywkach w najlepszej lidze utrzymał się dopiero po spotkaniach barażowych z gdańskim Wybrzeżem. "Anioły" wygrały 63 bezpośrednie pojedynki. 

Szansę na poprawę swojego - jak na razie - bardzo niekorzystnego bilansu grudziądzanie będą mieli już w przyszłym roku. Dzięki udanej drugiej części sezonu - GKM - znów będzie cieszył swoich kibiców jazdą na torach Ekstraligi. Zrobi to, być może, dzięki kolejnym punktom bonusowym. 

(ŁP, SF)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

speedyspeedy

0 0

teraz musi byc lepiej.. choc z nasza juniorka to nie wiadomo 12:54, 05.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018