Wystawa o Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu

07:47, 27.11.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Zakończył się pierwszy etap prac związanych z przygotowaniem nowej wystawy pt. „Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu 1920-1939”. Wartość prac wyniosła ok. 350 tys. zł. Ekspozycja będzie dostępna w Pałacu Opatek Muzeum, a jej otwarcie zaplanowano na 9 listopada 2018 r.

Na wystawie zaprezentowane zostaną zagadnienia związane z historią Centrum Wyszkolenia Kawalerii, jeździectwem i sportami konnymi. Znajdzie się tu okazała kolekcja broni białej, pokazana zostanie również historia szkoły oraz życie codzienne w koszarach. Ponadto znajdą się na niej m.in. mundury kawaleryjskie, elementy wyposażenia kawaleryjskiego oraz pamiątki kawalerzystów.

Warto dodać, że zadanie realizowane jest na podstawie projektu plastyczno-wnętrzarskiego aranżacji i wyposażenia wystawy wykonanego przez Magdalenę Poprawską, opracowanego na podstawie scenariusza przygotowanego przez Annę Wajler - kuratora wystawy.

Ekspozycja zostanie przystosowana dla osób niepełnosprawnych poprzez przygotowanie traktów dla osób niedowidzących oraz etykiety do odczytywania audiodeskrypcji za pomocą urządzenia Milestone. Filmy, które będą elementem ekspozycji, montowane będą z napisami w wersji dla niesłyszących.

Do tej pory wykonano stałe elementy aranżacji wystawy w tym m.in. sufit podwieszany, wykładzinę wraz z oznaczeniami dla osób niedowidzących, zabudowę ścian i okładzin ściennych. Wszystkie prace realizował Zakład Usług Tartaczno-Stolarskich z Gąsawy. 

W roku 2018 zaplanowano zadania związane z opracowaniem zagadnień merytorycznych.

Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu wspieranie działań muzealnych oraz ze środków Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018