Szkoła Podstawowa nr 3 będzie miała nowe boisko sportowe

11:40, 05.12.2017 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Po licznych apelach ze strony radnych "Obywatelskiego Grudziądza", Szkoła Podstawowa nr 3 doczeka się w przyszłym roku kalendarzowym prac związanych z modernizacją boiska sportowego.
 
Sprawę remontu na listopadowej sesji rady miasta przypomniał Szymon Gurbin. Przedstawiciel "Obywatelskiego Grudziądza" domagał się wyjaśnień w związku z nie włączeniem tej inwestycji do planu budżetowego miasta na przyszły rok. Po słownej przepychance z wiceprezydentem Markiem Sikorą - odpowiedzi nie uzyskał. 

Sprawa powróciła na wczorajszym posiedzeniu Komisji Budżetu i Polityki Gospodarczej radni jeszcze raz pochylili się nad wspomnianym wnioskiem. Tym razem temat doczekał się pozytywnego zakończenia. 

- Pozytywnie zaopiniowałem wniosek złożony przez radnych do projektu uchwały budżetowej - napisał na portalu społecznościowym "facebook" prezydent Grudziądza, Robert Malinowski. 

Zadowolenia z tego faktu nie kryją również pracownicy i dyrekcja placówki. 

- Od razu poinformowałam wszystkich nauczycieli. Nie kryjemy ogromnej radości z tego powodu - mówi Teresa Kessler, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, która dotąd o nowe miejsce do uprawiania sportu walczyła w kolejnych edycjach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. 

- Za każdym razem przegrywaliśmy z planetarium. Znajdujemy się w okręgu, w którym panuje ogromna konkurencja, jeśli chodzi o projekty - dodaje szefowa "trójki". 

Koszt remontu mocno zniszczonego boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 wstępnie oszacowano na 150 tys. złotych. 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018