W Piaskach zachęcali do rejestrowania się w bazie dawców szpiku

11:44, 29.11.2017 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

O 31 osób powiększyła się baza potencjalnych dawców szpiku kostnego fundacji DKMS. Stało się tak dzięki akcji zorganizowanej przez dyrekcję, grono pedagogiczne i uczniów Szkoły Podstawowej w Piaskach.

To było pierwsze takie wydarzenie w historii placówki. Do zorganizowania „Komórkomanii” władze szkoły zachęciła informacja o podobnych wydarzeniach na stronie Kuratorium Oświaty.

Po tym, jak zobaczyłam to ogłoszenie na witrynie kuratorium, postanowiłam zaproponować taką akcję u nas. Nauczyciele z uczniami od razu przystąpili do działania – opowiada Katarzyna Kozłowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Piaskach.

Na uwagę szczególnie zasługuje fakt zainteresowania się akcją przez uczniów, którzy jeszcze nie mogą rejestrować się w bazie (mogą to robić jedynie osoby pełnoletnie).

Pomaganie innym jest ważne. To nic nas nie kosztuje, a możemy uratować komuś życie. Jak będę pełnoletnia to na pewno zarejestruje się jako potencjalny dawca szpiku – zapewnia Katarzyna Wyłupska, uczennica trzeciej klasy gimnazjum z Piask.


Jak się okazuje nie była to ostatnia, taka akcja zorganizowana przez placówkę z terenu Gminy Grudziądz.

W maju podczas naszego corocznego festynu środowiskowego również będziemy zachęcali naszych gości do rejestracji się w bazie DKMS – dodaje Katarzyna Kozłowska. 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018